NÁVŠTĚVA MINIPIVOVARU JAKUB

Tuto středu se žejdlík.cz vydal do Jižních Čech užívat si pár dní volna a krás, které nám tato malebná část našich zemí poskytuje. Jelikož jsme se rozhodli se splavit po Vltavě do Českého Krumlova, tak naše počáteční destinace nemohla být nikde jinde než ve Vyšším Brodě.

Nepsanou povinností, nebo spíše velkou chybou, by bylo nezastavit se na místní pivo Jakub. Pivo vaří přímo ve Vyšším Brodě a restaurace Pajzl (mapka zde ), kde pivo můžete ochutnat se nachází přímo na náměstí. V současností vaří a nabízí na čepu dvě piva. Prvním je světlá 12° a druhým tmavá 14° . V obou případech se jedná o spodně kvašené ležáky, nefiltrované a nepasterované.

Pivo zde vaří klasickou českou dekokční metodou a na surovinách nešetří. Výsledkem je vskutku čerstvý a lahodný ležák, který není ani trochu přesycený. Jeho pitelnost je přímo vynikající, se jasným řízem a silnou přítomností chmelu, na kterém se také rozhodně nešetřilo. Pivo vám ještě hodně dlouho po dopití posledního piva zůstane na jazyku.

Pokud pojedete okolo Vyššího Brodu, tak vřele doporučujeme a dejte nám vědět jak vám chutnalo. Přikládáme pár fotografií z "Pajzlu" a zároveň odkazy na stránky pivovaru zde na žejdlíku , facebooku a oficiální webovky pivovaru .
Img 6729 Img 6729

               Img 6729 Img 6729

Img 6729

Zpět

Žejdlík vám nabízí

591 pivovarů

652 uživatelů

4812 hodnocení

3159 druhů piv